Konkurencja polega na oddaniu siedmiu (tyle ile kolejek w trakcie trwania Ligi) strzałów do jednej i tej samej tarczy. Dystans – 10m. Jeden jedyny, szczęśliwy strzał w ciągu jednej kolejki. Trzeba się skupić na tę parę minut i strzelić na maksimum swoich możliwości.
W edycji ligowej wygrywa najlepsze skupienie, a w podsumowaniu rocznym 3×7=21 ocenianych strzałów.

Jak wziąć udział?

  1. Trzeba się zgłosić w tym temacie.
  2. Otrzymanym od organizatora na pm (pw, prywatna wiadomość na forum) tekstem i w podany sposób należy opisać swoją tarczę.
  3. Skan tarczy (bądź bardzo dokładną fotografię „na płasko”), wtedy z samym opisem, wrzucić trzeba do powyższego tematu.
  4. Wraz z rozpoczęciem kolejki można oddać jeden szczęśliwy strzał do tarczy.
  5. Pierwsze publikowanie wyników możliwe jest dopiero w niedzielę (17 kwietnia). W każdej następnej kolejce tarcze publikujemy również w niedzielę.

[b]Uwaga[/b]: w wersji karabinowej każdy następny strzał (kolejka druga, trzecia itd.) powinien być oddawany do tarczy z ekranem – przed następnym strzałem zawodnik powinien umieścić za tarczą, w sensie doczepiając do niej, ekran. Wtedy pierwsza tarcza prezentować będzie skupienie, a ekran – wynik punktowy strzału. Opublikować na forum trzeba wtedy zarówno tarczę „główną” jak i ekran. W takim przypadku ekran w każdej kolejce musi być „nowy”, w sensie bez zeszłotygodniowej przestrzeliny. Czyli: pierwsza kolejka do tarczy głównej, druga – do tarczy głównej + ekran, trzecia kolejka – do tarczy głównej + nowy ekran itd.
Powinien = może, nie musi. Zawodnik winien wziąć pod uwagę swoje umiejętności oraz konieczność policzenia przez sędziego pod koniec rozgrywek punktów na takiej tarczy.

Z oczywistych względów odpadają tarcze drukowane. Strzelamy do przepisowych, ISSFowych tarcz kpn10, obowiązuje przepisowa postawa stojąca.

FAQ:
– Czy można dołączyć po pierwszej kolejce?
– Można, ale bez możliwości wzięcia udziału w konkursie strzałów na skupienie.
– Czy można dołączyć później, oddając zaległe strzały przy okazji?
– Nie.


Komentarze są wyłączone.