Konkurencja polega na oddaniu siedmiu (tyle ile kolejek w trakcie trwania Ligi) strzałów do jednej i tej samej tarczy. Dystans – 10m. Jeden jedyny, szczęśliwy strzał w ciągu jednej kolejki. Trzeba się skupić na tę parę minut i strzelić na maksimum swoich możliwości, a przynajmniej się starać.
W edycji ligowej wygrywa najlepsze skupienie, a w podsumowaniu rocznym 3×7=21 ocenianych strzałów.

Jak wziąć udział?

  1. Trzeba się zgłosić w tym temacie.
  2. Otrzymanym od organizatora na pm (pw, prywatna wiadomość na forum) tekstem i w podany sposób należy opisać swoją tarczę.
  3. Skan tarczy (bądź bardzo dokładną fotografię „na płasko”), wtedy z samym opisem, wrzucić trzeba do powyższego tematu.
  4. Wraz z rozpoczęciem kolejki można oddać jeden szczęśliwy strzał do tarczy, jednak wyjątkowo pierwsze publikowanie wyników możliwe jest dopiero w niedzielę (23 stycznia). W każdej następnej kolejce tarczę opublikować można od razu po strzeleniu.

Uwaga: w wersji karabinowej każdy następny strzał (kolejka druga, trzecia itd.) oddawany jest do tarczy z ekranem – przed następnym strzałem zawodnik umieszcza za tarczą, w sensie doczepiając do niej, ekran. Wtedy pierwsza tarcza prezentować będzie skupienie, a ekran – wynik punktowy strzału. Opublikować na forum trzeba wtedy zarówno tarczę „główną” jak i ekran. W takim przypadku ekran w każdej kolejce musi być „nowy”, w sensie bez zeszłotygodniowej przestrzeliny. Czyli: pierwsza kolejka do tarczy głównej, druga do tarczy głównej + ekran, trzecia kolejka – do tarczy głównej + nowy ekran itd.

Z oczywistych względów odpadają tarcze drukowane.


Komentarze są wyłączone.